ELEVER

Herunder kan du se samtlige elevårgange på BGK SYD med seneste årgang øverst.

Flere elever har brugt kurset til direkte eller indirekte at skaffe sig optagelse på forskellige videregående, kreative uddannelser. Se konkrete eksempler her.

BGK-Syd 2018-19

Cecilie Hummelshøj Lauridsen

Cecilie Klitgaard

Maja Katrine Bøgner Hasberg

Marina Lund Nissen

Mathilda Bek Phiri

Olivia Guldberg Jensen

Simone Duus

Sofie Jensen 

BGK-Syd 2017-18

Amalie Lindgaard Baldersbæk

Ann Nielsen

Freja Oldrup

Helena Kjaer

Jacob Clausen

Johanne Hochloff Jessen

Natascha Petersen

Rikke Hedegaard

Sofie Brag

Søren Marcussen

BGK-Syd 2016-17

Camilla Schandorph Jensen

Caroline Langdahl

Cecilie Jaedicke

Didde Larsen

Hanna Pihl Browa

Jacob Welin

Lena Klinge Rasmussen

Lucas Arngrimson

Maria Pedersen

Michelle Schulz Thomsen

Rena Kellner

Vibeke Rakel Tang Larsen

BGK-Syd 2015-16

Isabella Palm Roth
Line Agger
Morten Pedersen
Nicolai Ingemann Paulsen
Sidsel Thusbøll Holst
Vajka Thomsen

BGK-Syd 2014-15

Amalie Lindgaard Baldersbæk

Cecilie Lyng Andersen

Lasse Lund Godbersen

Lasse Moos

Michelle Eskelund

Pernille Odefey

Sara Kristine Brodersen

Sofie Amieé Møller Larsen

BGK-Syd 2013-14

Alexandra Roll

Andreas Welin

Anja Pedersen

Britta Hadberg

Emma Stender

Iben Nissen Jacobsen

Louise Vibe Norup

Marianne Clausen

Michael Viana Thomsen

Rita David

Stine Marcussen

Søren Arildsen

BGK-Syd 2012-13

Anne Trier Troldborg

Camilla Tobiasen
Gudrun Lilja Vilhjamsdóttir
Niels Plum
Sidsel Thusbøll Holst
Tanya Philipsen Jørgensen

BGK-Syd 2011-12

Alida Mølgaard Jensen

Anna Frandsen
Cecilie Schütze
Christina Stenderup
Helena Sokol
Lea Cathrine Clausen
Linda Bibi Dahl Heinesen
Marlene Lange
Mette Jacobsen
Sara Bonde
Sarah Iversen Damm
Sidsel Bonde
Sofie Clausager Sörensen
Tina Wulff

BGK-Syd 2010-11

Amalie Stenbjørn

Charline Nykjær

Eike-Johannes Reigardt

Hannele Philipson

Kristian Tang Lauridsen

Lena Schmidt

Lilli Döscher

Mafalda Hedvig Ditlefsen Bertleff

Malene Wolff Del Pin

Mette Frøsig

Søs Jauernik Ketelsen

Trine Helene Carstensen Kjær

Vaidas von Kutzer

BGK-Syd 2009-10

Belinda Nors

Camilla Cording

Christian Ørntoft Frausig

Emma Kirstine Kejser

Jacob Morell

Julian Hardt

Julie Waming Sørensen
Karen Hinz

Katrine Skovsgaard

Maiken Lilli Johannsen

Ragna Höfer

Ryan Christiansen

Tomas Præstholm

Yana Thomsen

BGK-Syd 2008-09

Bo Frøsig

Christian Andersen Wølck
Emilie Ursula Thomsen
Jadé Thorsø Sæther
Jeanette Broeders
Kristian Meyer
Louise Reimer Jakobsen
Malene Klausen
Maria Thorlefsdóttir
Mona Højmose
Nanna Frost
Nathalie Paulsen
Rasmus Højfeldt
Sofie Lykke Gadegaard
Sofie Pil Eriksen
Thomas Mortensen

BGK-Syd 2007-08

Ann Bach
Anne Sophie Parsons
Carina Lya Nielsen
David Gerht
Ekaterina Gusarova Zoega
Freja Sigrid Engberg Fælling
Ingeborg Lund
Jannie Petersen
Jim Olsen
Kewin Johannsen
Maria Alwén
Marie-Louise Buchholz
Naja Møller
Nicole Pedersen
Nora Köhler
Rasmus B. Okholm
Vivian Oehlenschlæger Hansen

ÅBNINGSTIDER

Kom og besøg Sønderjyllands Kunstskole indenfor normal åbningstid.

ADRESSE

Sønderjyllands Kunstskole

BGK Syd

Nørre Havnegade 15

DK-6400 Sønderborg

mail@bgk-syd.dk

MANDAG - FREDAG

09.00 - 14.30 PM

TELEFON

+ 45 8872 4224

BILLEDKREDITERING

Der er på dette website gengivet værker af: Kat Skovs-gaard, Alida Mølgaard Jensen, Emma Søgaard, Sara K. Brodersen, Belinda Nors, Sara Damm, Camilla Cording, Helena Sokol, Sidsel Thusbøll Holst, Sara Bonde, Sidsel Bonde og Jacob Clausen.

FØLG OS​​

  • w-facebook

© 2019 Sønderjyllands Kunstskole